ОСББ Драгоманова 31б
372 квартир
800 жильців
Гімназія №315
http://school315.kiev.ua
550 дітей
550 сімей
ОСББ Драгоманова 31
120 квартир
240 жильців
Ми об'єднали 2 (два) ОСББ та школу заради захисту порушених прав 1500 мешканців будинків і 1500 учнів гімназії 315.
Сумарно 3000 життів.
Громада райони 3 рази відбивала протиправні дії забудовників.
Компанія Ковальська, що за вікритими данними фактично володіє попереднім забудовником ГК "Фундамент" отримали дозвіл на здійснення робіт у спосіб, що викликає підозру на корупційну складову. Більше того, відкрито 2 КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ по факту зміни цільового призначення ділянки.
ДЕТАЛЬНІШЕ
На сьогдні громада району винесла питання зупинки будівництва на рівень Киїівської міської ради шляхом підготовки Проекту Рішення розірвання договору оренди

ЦЬОМУ ПЕРЕДУВАЛА серйозна робота
Ще в травні 2017р. завдяки злагодженій роботі мешканців району на розгляд КМР була внесена місцева ініціатива №08/КО-4883 щодо будівництва будинку дитячої творчості чи корпусу початкових класів на вул. Драгоманова, 31-з .
Ініціатори: Лотошко Г. (голова ініц. групи), Пиптенко Ю., Денисов О., Денисова Ю., Величко И., Антипенко В. та ін.
Було зібрано 1396 голосів в підтримку.
Ініціатива була оформлена на 85 арк.
Ініціатива була підтримана Дарницькою РДА офіційним листом.

Мешканці Позняків вимагають, щоб за адресою вул. Драгоманова, 31-З на земельній ділянці, що належить місту замість чергової житлової висотки та офісного центру було відкрито заклад для дітей.

Тож 30.05.2017 відбулось заслуховування Ініціативної групи Драгоманова 31б на засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування. Земельна комісія Київради створила Робочу групу для розгляду місцевої ініціативи і на прохання Кримчака до Голови комісії він її очолив.
ГРОМАДА в особі мешканців житлових будинків по вул. Драгоманова 31 і Драгоманова 31-Б виставили ВИМОГИ до ДЕПУТАТА-ЛОБІСТА ЗАБУДОВНИКА БК ФУНДАМЕНТ Кримчака щодо забудови по вул. Драгоманова 31-3, враховуючи нахабність депутата.

Натомість Кримчак умисно порушив процедуру подачі місцевої ініціативи, фактично присвоївши її собі (подав її від особисто себе, замість подачі її від Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування, як цього вимагає порядок внесення місцевих ініціатив в місті Києві, затверджений рішенням Київради від 8 грудня 2016 року), щоб її заблокувала постійна комісія Київської міської ради з питань регламенту та депутатської етики. Більше того, в розроблений ним і його юристами проект рішення закладались неправомочні рішення, включаючи "про проведення грошової оцінки цього об'єкта" і "обмеження висотності новобудови". Тож, забігаючи наперед, 31.08.2017 регламентна комісія проект рішення "Про здійснення заходів щодо реалізації місцевої ініціативи" (PDF) (08 / 231-1686 / ПР від 24.07.2017 за підписом Заступник міського голови - секретара Київської міської ради В. Прокопіва) забракувала при першому ж розгляді. Хоч по суті комісія і не проти облаштування дитсадка або будинку дитячої творчості.

КРИМЧАК МАВ ВНЕСТИ ПРАВКИ регламентної комісії і подати місцеву ініціативу НЕ ВІД СЕБЕ, а від Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування (як цього вимагає порядок внесення місцевих ініціатив в місті Києві, затверджений рішенням Київради від 8 грудня 2016 року). Але саботував цю відповідальність.

Причина блокування місцевої ініціативи:
1) Дану ініціативу громади ФАКТИЧНО ПРИСВОЇВ депутат КРИМЧАК з умисним наміром її заблокувати. Достовірно відомо (агітував мешканців ОСББ Драгоманова 31б), що Кримчак лобіював незаконну забудову;
2) Кримчак саботував будь-який подальший розгляд місцевої ініціативи на засіданнях Комісій.
3) КМР і КМДА не здійснила жодних дій на вимогу Ініціативної групи мешканців Позняків. Київрада проігнорувала і НЕ НАДАЛА ВІДПОВІДІ на Звернення і Запит на публічну інформацію щодо статусу розгляду МІСЦЕВОЇ ІНІЦІАТИВИ:
10.12.2018 КОПІЯ - Запит на отримання публічної інформації
10.12.2018 КОПІЯ - Звернення Київському міському голові

На сьогодні стан розгляду на офіційному сайті КМР: "На розгляді комісії".


Історія проходження місцевої ініціативи щодо будівництва будинку дитячої творчості чи корпусу початкових класів по вул. Драгоманова, 31-з у Дарницькому районі на офіційному сайті КМР за посиланням: https://kmr.gov.ua/uk/comisii/26/local-initiatives
12.04.2017, подано повідомлення про початок збору підписів (№08/КО-3991)
11.05.2017, подано заяву про внесення місцевої інціативи та підписні листи (№08/КО-4883). Підписні листи (продовження).
18.05.2017, заступником міського голови - секретарем Київської міської ради надано доручення постійним комісіям Київської міської ради: з питань містобудування, архітектури та землекористування; з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту розглянути місцеву ініціативу у визначеному законом порядку.
30.05.2017, місцеву ініціативу розглянуто на постійній комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування. За результатом розгляду було прийнято рішення відкласти розгляд місцевої ініціативи та створити робочу групу у складі членів постійної комісії.
03.07.2017, відбулося засідання робочої групи щодо розгляду місцевої ініціативи. Розроблено проект рішення Київської міської ради "Про здійснення заходів щодо реалізації місцевої ініціативи". Вирішено рекомендувати постійній комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримати зазначений проект рішення
05.09.2017, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримано протокол засідання робочої групи від 03.07.2017, а також голові робочої групи рекомендовано подати на розгляд постійної комісії проект рішення Київської міської ради «Про здійснення заходів щодо реалізації місцевої ініціативи»

30 трав. 2017 р. - Онлайн трансляція засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

1:58:00 хв. - початок розгляду місцевої ініціативи про викуп нерухомого майна для суспільних потреб (будинок творчості, дитячий будинок, школа/гімназія) у зв'язку з недосністю освітніх об'єктів інфраструктури в районі.
1:59:00 хв. -
співголова Ініціативної групи Денисов Олександр дає відповіді на питання та пояснює причину просування місцевої ініціативи.
2:00:30 хв. - Голова постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування
1) просить прокоментувати ситуацію з детальним планом територій.
- Відповідь Департаменту архітектури: детальний план територій по цьому району відсутній.
2) просить надати висновок чи можливо на цій ділянці збудувати будинок дитячої творчості, садочок чи школу/гімназію і дає доручення надати висновки департаменту.
- Відповідь Департаменту архітектури: художню чи музикальну школу розташувати можливо.
3) просить пояснити що наразі на цій території:
- Департамент земельних ресурсів відповідає, що згідно рішення КМР 2014 року заключено договір оренди на 10 років для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-готельного комплексу. На ділянці знаходиться обєкт незавершеного будівництва, його готовність 10%.

2:05:00 хв. - депутат просить пояснити причину місцевої ініціативи про розірвання договору
2:07:00 хв. - приймається рішення про створення Робочої групи під головуванням Кримчака Сергія Олександровича.
Пряма трансляція засідання
Заслуховування Ініціативної групи Драгоманова 31б на засіданні КМР. Онлайн трансляція засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.
Полторы тысячи жителей "Позняков" выступают против возведения очередного жилого комплекса на Драгоманова, 31-з. Люди требуют построить на этом месте социальный объект, которых катастрофически не хватает в и без того перенаселенном микрорайоне.

Об этом KV стало известно из обращения народного депутата Виталия Сташука к мэру Киева Виталию Кличко.

В сентябре 2014-го года Киевсовет передал в аренду на 10 лет ООО "Офисный центр "Позняки" участок площадью 0,3025 га по адресу ул. Драгоманова, 31-з. Там должно было строиться административное здание. Но спустя почти год, в июле 2015-го, Киевсовет внезапно изменил целевое назначение участка на "строительство, эксплуатацию и обслуживание жилищно-гостиничного комплекса".

"К сожалению, вынужден констатировать, что изменение целевого назначения данного земельного участка произошло при полном игнорировании интересов и нужд киевлян - жителей "Позняков", - пишет Сташук.

Народный депутат считает, что очередное увеличение плотности жилой застройки недопустимо в и без того перенаселенном микрорайоне. Это создаёт серьезные препятствия для доступа к объектам социальной инфраструктуры, да и вообще негативно сказывается на комфорте и качестве проживания.

На "Позняках" уже давно ощущается недостаток социальных объектов, в первую очередь детсадов и школ, детских спортивных школ и мест для творческого развития.

"Такая диспропорция между количеством объектов жилой застройки и объектов социальной инфраструктуры свидетельствует о том, что столичная власть много лет игнорирует принцип баланса общественного и частного интереса при планировании и застройке микрорайона", - говорится в обращении.

Сташук обеспокоен тем, что запланированное строительство грозит превратиться в очередную "горячую строительную точку" и привести к силовому противостоянию между местными жителями и застройщиком. Это вполне вероятно, ведь уже 1 500 человек собрали подписи за постройку на этом месте социального объекта.

31.08.2017 - Онлайн трансляція засідання постійної комісії Київської міської ради з питань регламенту та депутатської етики.

31.08.2017 года постоянная комиссия Киевсовета по вопросам регламента и депутатской этики отклонила проект решения "Об осуществлении мероприятий по реализации местной инициативы" (08/231-1686/ПР от 24.07.2017).


Пряма трансляція засідання
Онлайн трансляція засідання постійної комісії Київської міської ради з питань регламенту та депутатської етики
Субъектом подачи документа стал депутат постоянной комиссия Киевсовета по вопросам градостроительсва, архитектуры и землепользования Сергей Крымчак (фракция "Единство"), который возглавил рабочую группу по выполнению местной инициативы. Сама земельная комиссия проект решения еще не рассматривала.

Проект решения предполагает ряд действий, необходимых для выполнения местной инициативы "О строительстве дома детского творчества или корпуса начальных классов по ул. Драгоманова 31-З в Дарницком районе г. Киева" (№ 08/КО-48831 от 11.05.2017). В частности, документ обязывает КГГА провести независимую экспертную оценку объекта незавершенного строительства и определить, целесообразно ли выкупать этот объект, а также каким может быть его функциональное назначение. Кроме того, в документе говорится, что КГГА должна обязать собственника предоставить доступ для проведения такой оценки, а также запретить строить на этом участке здание выше 12 этажей.

Со-докладчик по вопросу, замглавы регламентной комиссии Наталья Маслова (фракция "Солидарность") предложила отклонить этот проект решения, так как он подан с нарушением Порядка внесения и рассмотрения местных инициатив в г. Киеве. По ее словам, субъектом подачи должна была выступать сама комиссия, а не депутат Крымчак. Хотя это и ускоряет процедуру, но нарушать порядок нельзя, считает она.

Депутаты усомнились и в том, что КГГА уполномочена обязывать субъект хозяйствования предоставить доступ для проведения оценки. В ходе обсуждения выяснилось, что ООО "ОФИСНЫЙ ЦЕНТР ПОЗНЯКИ" на заседании рабочей группы дали такое согласие. Члены регламентной комиссии отметили и то, что КГГА не имеет права ограничивать этажность какого-либо строительства.

"Тут шесть пунктов, но не вызывают вопросов с точки зрения законодательства только два: "официально обнародовать" и "контроль возложить на профильную комиссию", - подытожил глава комиссии Олег Макаров (фракция "Объединение "Самопомощь").

Отметим, что помощник Крымчака на заседании комиссии пояснила, что указанный проект решения не является выполнением местной инициативы, а только первым шагом в этом направлении. Так что будет ли выкуплен недострой после проведения денежной оценки - тот еще вопрос.

ОБГОВОРЕННЯ ПИТАННЯ:

59:25 хв. - початок розгляду місцевої ініціатив.
-
Гречківська Маріана Ігроівна, помічник депутата Кримчака доповіла про доцільність здійснення місцевої ініціативи і результати рішення Робочої групи.

Наталья Маслова: Згідно порядку внесення місцевих ініціатив в місті Києві, затвердженного рішенням Київради від 8 грудня 2016 року місцева ініціатива має 2 варіанти розгляду і проходження. Не зрозуміло чи це є продовженням розгляду місцевої ініціативи, яку просто підхватив депутат Кримчак і далі втілив її в проект рішення. Чи це є інша ініціатива депутата Кримчака, щоб її реалізувати. Тому що коли аналізуєш текст проекту рішення, розумієш, що це текст проекту рішення Кримчака. Коли відкриваєш пояснювальну записку, там в першому пункті є обгрунтування з посиланням на місцеву ініціативу. Тому перш ніж провести юридичний аналіз ми чекаємо від суб'єкта подання відповідь що саме це за проект: місцева ініціатива чи рішення згідно порядку внесення місцевих ініціатив в місті Києві, затвердженного рішенням Київради від 8 грудня 2016 року.

Гречківська М.І.: Це проект рішення підготовлений відповідно до порядку затвердженного 2016 року за результатами розгляду місцевої ініціативи. Місцева ініціатива пропонує одразу викуп обє'кта незавершеного будівництва. Викуп неможливо одразу провести, оскільки треба одразу зрозуміти скільки це коштує і чи доцільно це викупати. Робочу групу, що була сторена рішенням земельної комісії, очолив Кримчак. І вона розробила цей проект як перший етап розгляду місцевої ініціативи і пунктом 4 рішення пропонується повернутись до розгляду місцевої ініціативи після виконання цього рішення. Тобто це ще не закінчення розгляду місцевої ініціативи, але це необхідний етап в нашому випадку

- Наталья Маслова
Сама ініціативна група подає або проект рішення, або звернення

Гречківська М.І.:, це проект рішення відповідно до порядку 2016 року за результатами розгляду місцевої ініціативи. Викуп неможливо одразу провести, оскільки не зрозуміло скільки це коштує і чи вартує її викупати.

(1:06:00) Наталья Маслова: Я розумію що була певна місцева ініціатива мешканців Дарницького району. Після цього вони зібрали підписи відповідно до порядку. І є 2 варіанти проходження цієї ініціативи і затеврдження на Київській міській раді: сама ініціативна група, яка збирала підписи подає або проект рішення, або повідомлення про збір підписів. І тоді постійна комісія на своєму засіданні, що є профільною розглядає це питання. Є голова Робочої групи. Вони самі вже створюють і є ініціаторами цього проекту рішення яке проходить все відповідно до регламенту Київської міської ради, як це потрібно для проектів рішення.
Якщо все ж таки це так, то у мене виникає питання, чому у нас суб'єктом подання у нас являється не Постійна комісія КМР, яка є профільною по цьому питанню, як це визначено в порядку "по місцевим ініціативам", а написано Кримчак.

(1:07:00) Гречківська М.І.: Тому що робоча група при розгляді доручила саме Кримчаку подати цей проект рішення як ініціатору. Ось у мене протокол засідання робочої групи. Він вже підписаний членами. Де перед першим пунктом ухвалено рекомендувати Постійній комісії підтримати проект рішення. А другим пунктом доручити Голові робочої групи зареєструвати проект рішення в управлінні в порядку визначеному регламенту. Це зроблено для економії часу. Оскільки взагалі поряядком розгляду місцевих ініціатив передбачено один місяць на розгляд місцевих ініціатив. В нас вже затягнуто весь процесс. Якби подавала Постійна комісія землекористування, то вона ще б не подала на даний момент.

(1:08:00) Наталья Маслова: При всій повазі, …, хоч ці проекти дійсно можуть довго проходити цю процедуру відповідно до регламенту, який ми затвердили в 2016 році прописана чітка процедура яким чином місцева ініціатива може реалізовуватись в стінах КМР і там написано, що якщо це не повідомлення, а є інший спосіб, я його називаю "подання Постійною комісією підтриманого нею проекту рішення" до управління організаційно-документального забезпечення діяльності секретаріату Київської міської ради за результатами опрацювання пропозиції ініціативної групи. Тобто є чіткий порядок, і в будь-якому випадку я розумію, що Сергій Олександрович хотів як найкраще, але це буде не відповідати порядку… І все ж цей проект рішення має нам подати Постійна комісія, яка є профільною з цього питання. І крім того я одразу хотіла б проговорити, що не той суб'єкт подання і по тексту, якщо ви будете переробляти, щоб ви розуміли є питання: там де вирішили "Зобовязати товариству надати доступ фацівцям для проведення незалежної експертної оцінки об'єкта незавершеного будівництва, який знаходиться за адресою Драгоманова 31з…. У мене 2 питання до цього пункту:
1) яким чином буде зобовязувати
2) хто ці незалежні фацівці
3) точно жоден департамент/підрозділ КМДА не має таких повноважень обмежувати висотність будинків суб'єктів господарювання. Власник державної ділянки проходить експертизу. І жодним чином КМР на це не впливає, крім дозволу який видається на виконання будівельних робіт на підставі затвердженого і пройденої експертизи.
Я хотіла б порадитись з колегами. Зрозуміла що яя констатую, що суб'єкт подання не відповідає порядку. Але важливо зважити доцільність цієї місцевої ініціативи. Я б хотіла запропонувати ВІДХИЛИТИ, щоб правильний суб'єкт подання нам його передав, а також по тексту вніс правки. Чи все ж ми підтримаємо з зауваженнями.

(1:11:30) Гречківська М.І.: Під час розгляду РГ-ю даного проекту участь брали представники ТОВ Позняки. І вони не заперечували проти цього пункту. Це ініціатива депутатів включити такий пункт.

(1:11:57) Олег Макаров: Не можна приймати незаконні рішення, якими КМР перевищує свої повноваження. "Тут шесть пунктов, но не вызывают вопросов с точки зрения законодательства только два: "официально обнародовать" и "контроль возложить на профильную комиссию", - подытожил глава комиссии Олег Макаров (фракция "Объединение "Самопомощь"). А все інше у нас суперечить закону. Згідно закону ми не маємо проводити незалежну майнову оцінку. Подивіться, що ви написали. Мало того, що воно подано у спосіб не перебачений порядком розгляду місцевої ініціативи. Так і ще в кожному пункті у вас або протиріччя законодавству або перевищення повноважень КМР. Хто це писав? Депутат Кримчак чи хтось йому допомагав?

(1:13:50) Гречківська М.І.: Допомагали...

(1:14:11) Олег Макаров: … Об'єкт не може бути викуплений для соціальних потреб, оскільки ділянка на якій він знаходиться є власністю територіальної громади. Може бути викуплена земельна ділянка, але ніяк не майно без первинного викупу землі. Такий порядок.

(1:16:10) Олег Макаров: Надійшла пропозиція відхилити проект рішення. Ми говоримо про порушений порядок і невідповідність обраного механізму реалізації місцевої ініціативи законодавству України. Питання суспільної необхідності не підлягає обговоренню за даних обставин.
Left
Right
Хід будівельних робіт 2020
4.11.2020 Будівельні роботи ведуться без дозвільної документації.
27.10.2020 Будівельні роботи ведуться без дозвільної документації
Контакты
[email protected]
вул. Драгоманова 31з

По всем вопросам свяжитесь с нами любым удобным способом: