На додаток до свавільних "махінацій" мера, наразі активно практикується й інший спосіб.
"Практика роздачі землі під будівництво поза рішенням сесії Київради є відверто корупціогенною. Свого часу провладна більшість Київради голосами фракцій "Солідарність" та "Єдність" протягнула спрощений спосіб поновлення договорів оренди земельних ділянок комунальної власності: за поданням Департаменту Земельних ресурсів Проект рішення про поновлення погоджується Висновком "земельної" комісії, в якій домінують лобісти, власники та управлінці всіх основних "злобудовників", готується договір оренди і подається на підпис київському міському голові. Вже давно помічено, що найбільш скандальні рішення щодо київської землі приймаються саме в такий спосіб, без винесення на розгляд сесії Київради, щоб не привертати увагу громадськості", – ділиться з нами депутат Київради Наталія Манойленко.
Більше того, аби навчена гірким досвідом громадськість не помітила скандальне питання в порядку денному засідання Земкомісії, його розгляд вноситься не завчасно, як це передбачено Регламентом Київради, а "з голосу", прямо посеред засідання.
"Саме так сталось із Висновком про поновлення договору оренди землі на Вільшанській 2-б біля Ботсаду ім. М.Гришка. Тут громадськість 12 років чинила спротив злочинній забудові, аж до закінчення строку дії договору оренди, але Земкомісія зробила спробу тихцем поновити його ще на 10 років у спрощений спосіб. Серед 30 ділянок, що фігурують в списку, я бачу чималу кількість скандальних питань, які мали би бути винесені на широке обговорення, а не прийматись в "підкилимному" порядку", – стверджує Наталія Манойленко.
"До прикладу, забудова за адресою Євгена Коновальця, 19 викликає значні нарікання громадськості, адже ведеться на місці старовинної будівлі Київського хлібзаводу, яку було брутально знесено, у надмірно забудованому мікрорайоні, де останнім часом вже з'явились десятки тисяч квадратних метрів житла: ЖК Alter Ego, "Кардинал", "Французький квартал", "Бульвар Фонтанів", SkyLine, "Аристократ", "Новопечерський квартал" тощо. Але жодної нової школи, дитсадка чи зеленої зони. Те ж саме стосується забудов на Леоніда Первомайського, 8, Лютеранській 18-Б та багатьох інших зі списку", – підкреслює депутат Київради Наталія Манойленко.
Нагадаємо, як зазначав
депутат Київради Володимир Назаренко, який став жертвою бандитських нападів, що один за одним були скоєні кілька місяців тому, саме його протистояння "дерибану" столичної землі і поставило під ризик його життя. Це – один з небагатьох членів Постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, який завжди голосує проти сумнівних забудов на кшталт ТЦ на "Героїв Дніпра", прийняття ДПТ із купою багатоповерхівок на Оболоні тощо.